Stipendinhakulomake

 

Huom! Tämän lomakkeen hakuaika on umpeutunut. Tiedotamme, kun seuraava stipendinhakuaika on käynnissä.

Stipendejä myönnetään Suomen englanninopettajat ry:n jäsenille yleensä vain ulkomailla tapahtuvaan täydennyskoulutukseen. Koulutus, johon stipendiä haetaan, järjestetään tänä vuonna. Etusija annetaan yhdistyksen omiin koulutusohjelmiin osallistuville. Hakija ei ole saanut jäsenstipendiämme kahtena edellisenä vuotena. Vähimmäisjäsenyysaika on 1 vuosi.
Hakemuksessa ilmoitetut ammattiin ja järjestötoimintaan liittyvät erityisansiot, samoin kuin vaikea taloudellinen asema pyritään ottamaan huomioon. Hakijoille ilmoitetaan kirjallisesti stipendin myöntämisestä touko-kesäkuussa.
Stipendi maksetaan jälkikäteen, jos ei toisin ilmoiteta, kun osallistumistodistusjäljennös, maksukuittikopiot ja kurssiohjelma on lähetetty yhdistyksen toimistoon. Selvitys stipendin käytöstä on toimitettava myöntämisvuoden syyskuun loppuun mennessä. Yhdistyksen omille kursseille osallistuneiden ei tarvitse toimittaa osallistumistodistus- ja kuittikopioita eikä muita selvityksiä.
Pyydämme ilmoittamaan välittömästi, jos et voi osallistua kurssille, jolle olet apurahaa hakenut.
Täytä alla olevat tiedot ja lähetä 30.4.2020 mennessä.